Nowe przepisy rynku pracy 2025 – rewolucja w urzędach pracy i zatrudnieniu
Od 2025 roku w Polsce...
Od 2025 roku w Polsce...
Wprowadzenie Temat jawności wynagrodzeń zyskuje...
Wprowadzenie Sygnalizacja, czyli zgłaszanie naruszeń...
Negocjacje to nieodzowny element życia...
Szkolenie jest prowadzone metodami warsztatowymi, aktywizującymi uczestników. Metody opierają się na zasadzie „nauki przez doświadczenie” pozwalającej uczestnikom szkolenia w praktyczny sposób poznać i zastosować przyswajane narzędzia i techniki budowania zespołu. Każde ćwiczenie jest omawiane.
Miniwykład z prezentacją multimedialną przekazują praktyczną wiedzę o zasadach budowania zespołu.
Dyskusje moderowane mające na celu wymianę doświadczeń oraz rozwiązywanie problemów związanych z budowaniem zespołu.
Profilaktyka zespołu wypalenia zawodowego, a w tym celu rozwój kompetencji miękkich pracowników związanych z organizacją pracy i psychologicznymi aspektami pracy w sądach powszechnych.
1. Psychologia pracy urzędnika sadowego. Specyfika zawodu,
2. Organizacja pracy w sądach,
3. Zespół wypalenia zawodowego pracowników sądów,
4. Profilaktyka wypalenia zawodowego i role jaka pełnią w tym:
• Pracodawca,
• bezpośredni przełożony,
• współpracownik,
• współpracownicy,
• sam pracownik.
5. Rozwój osobisty i kompetencje miękkie, jako determinanty motywacji i braku wypalenia zawodowego,
6. Komunikacja i praca w zespole,
7. Asertywność w pracy.
Prawnik i wieloletni trener zarówno jako prawnik jako i trener kompetencji miękkich. Certyfikowany Trener Biznesu. Absolwentka studiów MBA. Dyrektor Centrum Rozwoju Rodziny w Zabrzu. Jednostkę tą zbudowała od podstaw. Pasjonatka rozwoju osobistego, motywowania pracowników i komunikacji interpersonalnej, budowania i zarządzania zespołem. Specjalizuje się w tematyce komunikacji interpersonalnej, zarządzania sobą w czasie, asertywności, budowania i zarządzania zespołem. Z tej tematyki regularnie prowadzi szkolenia m.in dla Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i innych instytucji ( ok 200h szkoleniowych). Przygodę ze szkoleniami rozpoczęła jako trener/ wykładowca tzw. szkoleń twardych (ok. 700 h szkoleniowych), w zakresie prawa międzynarodowego, które nadal prowadzi m.in. dla sądów, kancelarii prawnych, firm windykacyjnych, Okręgowej Izby Radców Prawnych oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Z jej ramienia, również panelista – reprezentant z Polski, na Konferencji „European cooperation on judicial training. dot. mechanizmów szkoleniowych, w Brukseli (Congress Center Albert Borschette), Przedstawiciel Polski – expert w projektach: Study on training needs of court Staff on EU law in the EU, Better Applying European cross-border procedures, koordynator krajowy projektu project „Legal and language training for court staff in Europe”, „Prawne i językowe szkolenia dla pracowników sądów, potrzeby i zasady prowadzenia szkoleń dla pracowników w różnych krajach UE”. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa międzynarodowego. Wieloletni Kierownik działu obrotu prawnego z zagranicą w sądzie okręgowym. Uczestnik interdyscyplinarnego seminarium doktoranckiego.